Pečená ovesná kaše na snídani

ovesna.kase

Poslední dobou mám pocit, že jím pořád to samé (chleba a musli dokola). Tak se snažím si alespoň jeden den v týdnu udělat něco extra. Narazila jsem na super jednoduchý a rychlý recept na zapečenou ovesnou kaši. Připravuji si ji den dopředu a schovám ji do ledničky a v horkých letních dnech je to příjemné osvěžení, this site.

Moje obvyklá dávka je:

  • 70 g jemných ovesných vloček
  • 100 g bílého jogurtu
  • med, javorový sirup, cokoliv na oslazení v množství 1-2 kávové lžičky
  • 1/4 lžičky kypřícího prášku a 1/4 lžičky skořice
  • arašídové máslo, tvaroh, kakao, banán a javorový sirup


Ovesné vločky zalijeme horkou vodou a necháme chvilku nabobtnat. Přidáme bílý jogurt, med, skořici a kypřící prášek a promícháme (posledně jsem kypřící prášek zapomněla a kaši to na chuti neubralo). Urovnáme do pečící formy a dáme do trouby na 20 minut při 190°C. Formu mám keramickou, nevymazávám ničím.
Po upečení necháme vychladnout a vrstvíme případné dobroty podle chuti a nálady.
Arašídovým máslem (tentokrát bylo s kousky arašídů) lehce potřeme, další vrstva je měkký tvaroh ve vaničce a posypeme kakaem. Pak už jen nakrájíme banán na kolečka a pokapeme javorovým sirupem.

Na té části pro focení se mi s kakaem trošku zvrtla ruka, ale nevadilo, než jsem se ke kaši ráno dostala, byla kakaová pohroma pryč (manžel má rád hodně kakaa, tak mě zachránil).

Je spousta možností, čím obohatit svoje ráno, fantazii se meze nekladou, takže zkoušejte co Vás napadne a určitě se podělte, s čím kaše chutná nejvíce Vám.

Dobrou chuť!

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *